Mindennapi betevő Xiaomi mániásoknak.

Xiaomi notebookok őrült áron az európai raktárakban

2018. április 03. - omixia

Megszokhattuk, hogy az európai raktárak drágák, de azért néha érdemes ott is körülnézni!

xiaomi_mi_notebook_pro_2.jpg

Mint Xiaomi notebook használó teljes bizonysággal állíthatom, hogy a gyártó gépei világszínvonalúak. A hazai boltokban található hasonló képességű konkurensek sokszor 100 ezer forinttal is többe kerülnek, így, aki tényleg nagyon jó, és exkluzív kivitelű notebookot keres, annak érdemes akár Kínából is megfontolni a rendelést. Kivéve most, mert két gépet európai raktárból is megrendelhetünk, ráadásul arcpirítóan olcsón.

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 1

A kisebbik masina a Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 colos verziója most két kiépítésben érhető el. A közös bennük, hogy mind a kettő a legújabb sorozatú Intel Core i5-7200U processzorral van szerelve, ami mellett 8 GB DDR4 memóriát és 256 GB PCI Express csatolójú SSD háttértárat találunk. Ami különbözik bennük az a grafikus gyorsító. Az olcsóbbikban az integrált Intel HD Graphics 620-al, a drágábban pedig az NVIDIA GeForce MX 150-el dolgozhatunk.

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 2

A Xiaomi Mi Notebook Air-rel a gyártó az Apple gépeivel konkurál, természetesen Windows rendszerrel. A rendkívül vékony, 1,48 centiméteres vastagsággal és az alacsony, 1,3 kilogrammos tömeggel ezek a gépek minden tech mániás és ultra exkluzív termékeket használók szívét megdobogtatja. A felhajtott kijelző vastagsága ezeknél a gépeknél mindössze 5,59 milliméter, ami a teljes fém háznak köszönhetően mégis strapabíró marad.

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 3

Mint minden Xiaomi notebooknál úgy ezeknél a gépeknél is nagyméretű billentyűket találunk, amik megkönnyítik a gépelést. A hardver egyéb elemei is kiemelkedőek. A WiFi a 802.11 a/b/g/n/ac szabványokat támogatja, a Bluetooth 4.1-es. A kijelző egy nagyon jó képességű teljes HD, vagyis 1920 x 1080 pixel felbontású IPS panel. A beépített 5400 mAh kapacitású akkumulátorral nem kevesebb, mint 8 óra készenléti idő érhető el, ráadásul gyorstöltéssel maximum két óra telik el a nullától a teljes töltöttségig. A hangminőség a saját tapasztalatom szerint is kiemelkedő, egészen meglepő, hogy milyen erős és tiszta hangok szólalnak meg belőlük a basszus kiemeléssel megtámogatott Dolby Audio Premium Sorrund technológia által.

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 4

Ahogy feljebb jeleztem, ezek a gépek most európai raktárból meglepően olcsón érhetők el.  Az Intel grafikus gyorsítóval szerelt gép 750 dollárba kerül (kínai ár: 988 dollár), míg a drágább, de erősebb VGA-val szerelt verzióért 788 dollárt (kínai ár: 1040 dollár) kell fizetnünk. Nem tudom mi okozza ezt az eltérést, talán raktárkisöprés vagy más, de minket ez nem kell hogy érdekeljen, elég ha kellőképp örülünk, és lecsapunk valamelyikre.

Itt találjátok őket:

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 -  8GB + 256GB + HD GRAPHICS 620  SILVER

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 -  8GB + 256GB + GEFORCE MX150  SILVER


 

A sor ezzel még nem ért véget, hiszen a nagyobb méretű, tavaly ősszel bemutatkozó Mi Notebook Pro is itt van. Ez a gép pont az a kivitel amit én is használok. Mondanom sem kell, hogy bár Kínából rendeltem alig másfél hónapja, a jelenlegi árnál 200 dollárral többet fizettem érte. Ha tudom, hogy ennyiért megkapom Eu raktárból biztos várok még a rendeléssel egy keveset.

Xiaomi Mi Notebook Pro 1

A Xiaomi Mi Notebook pro is egy olyan notebook, amire szerintem mindenki vágyik. Eddig bármelyik ismerősöm meglátta rögtön tudni akarta milyen gép ez, sőt, egyikük már meg is rendelte a sajátját. Nem csodálom, ez a gép a legdrágábbb kategóriában játszik, és az itthon kapható, hasoló képességekkel rendelkező konkurenseknél jóval olcsóbb. A gépben a legújabb sorozatú Intel Core i7-8550U processzor került, mellette, ahhogy a kisebb tesónál itt is 8 GB DDR4 memóriát és 256 GB PCI Express csatolójú SSD-t találunk. A gépben van még egy üres PCI Express csatlakozó, így a későbbiekben, ha nem találjuk elegendőnek a tárhelyet bővíthetjük is.

Xiaomi Mi Notebook Pro 3

A gép meglepően vékony, éppen másfél centi a vastagsága. Egy ismerősöm közölte, hogy az általa használt notebook hűtő jóval vastagabb, mint az én notebookom. A magnézium ötövözetből készült hát rendkívül merev, így a nevetségesen vékony kivitel ellenére sem nyeklik-nyaklik. A billentyűk itt is a szokásosnál nagyobb méretűek, nekem cikkíráshoz tökéletesen megfelelnek - ezt az ajánlót is ezen írom éppen.

Xiaomi Mi Notebook Pro 4

A hardver kapcsán lényegében hasonló képességeket kapunk, mint a 13 colos gépnél. Ami más az természetesen a kijelző, ami itt 15,6 colos, a felbotása Full HD, és IPS technológiára épül. Nagyobb az akkumulátor is. A 8000 mAh kapacitású egységet USb Type-C porton gyorstöltővel tömhetjük meg energiával. A töltési idő maximum két óra, ezért cserébe, sajt tapasztalatom szerint, normál használat mellett elegendő napont egyszer töltőre dugni.

Erről a gépről hamarosan részletes tesztet is olvashattok nálunk, előre szólok, csak jót fogok írni róla!

Xiaomi Mi Notebook Pro 5

Ahogy azt beharangoztam ez a gép is meglepően olcsó most az európai raktárban. Jelenleg 1008 dollárt kell érte fizetnünk (kínai ár: 1150 dollár), ami ennél a gépnél lényegében ajándéknak számít.

Tudjátok, európai rendelés esetén garantáltan nem kell se ÁFA-t se vámot fizetni a rendelés után, vagyis a gép annyiba kerül, amennyit az oldalon láttok. Ráadás jó hír, hogy mivel európai raktárból jön 2-5 munkanapon belül a kezetekben lehet a megrendelt notebook. Én vártam rá egy hónapot Kínából, szóval már csak ezért is megéri meggondolni, hogy mist vegyétek meg!

A gépet itt találjátok: Xiaomi Mi Notebook Pro -  CORE I7 8GB + 256GB  DEEP GRAY

A bejegyzés trackback címe:

https://xiaomiblog.blog.hu/api/trackback/id/tr3013804582

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

ihaller 2018.04.04. 09:25:19

Jó vétel mindegyik, de fájó hiányosság a lokalizált billentyűzet. A cimézés ezeknél a gépekél már nem játszik...

omixia 2018.04.04. 09:27:34

@ihaller: Igen, igazad van, nekem szerencsére ez nem szempont, félig vakon gépelek és eddig is angol billentyűzeten dolgoztam, szóval nem igazán zavar a dolog. Matricát tenni ezekre a billentyűkre meg tényleg nem szabad, olyan szépen világít. :)
süti beállítások módosítása